Testování a recenze

Tvoření s dětmi: kreativní sada od Lesito

Baví vás tvořit s dětmi? Pokud ano, tak vás tato kreativní sada určitě zaujme. Mohu potvrdit, že to není tvoření jen pro holky, jak by se někomu mohlo zdát, Kubíka to moc bavilo a od té doby spí s vlastnoručně vyrobeným medvídkem. Sadu Hravé tvoření: kreativní sada s liškou, zajícem a medvědem jsme dostali v rámci barterové spolupráce s https://lesito.cz/

Ráda podpořím „šikovné české ručičky“. Vždy obdivuji, co vše maminky na mateřské dokáží! Paní z Lesito je toho důkazem a ještě je mi moc sympatická tím, že má také tři malé kluky.

Nejlepší je, že vše, co potřebujete k tvoření je již obsaženo v krabici! Stačí vám jen vlastní jehla a nit.

Co v sadě najdete?

  • podrobný návod
  • 3 ušitá zvířátka bez detailů (liška, medvěd a zajíc)
  • duté vlákno k vyplnění
  • fix na textil
  • 4 karty s vyprávěním (o lese, o lišce, zajíci a medvědovi)
  • samolepky k dotvoření krabičky
  • obrázky k vymalování
  • 2 kousky látky pro další tvoření (pelíšek pro zvířátka)

Prvním krokem je naplnit ušitým zvířátkům bříška dutým vláknem, kterého je v sadě plný sáček. To oba kluky moc bavilo. Ušité zvířátko má jen malou dírku k plnění. Podle návodu jsme si pomohli vařečkou, aby se výplň dostala opravdu všude. Poté byla řada na mě, abych zvířátka pár stehy zašila. Trochu jsem se toho bála, protože jehla není můj kamarád, ale děti byly spokojeny i s tím, co jsem zvládla.

Zvířátka jsou naplněná a zašitá, teď zbývá poslední krok: domalovat „obličej“. Kubík se držel návodu, snažil se medvěda udělat podle přiložené fotografie. Jonášek (3,5 roku) se toho bál, tak jsem mu s liškou pomohla….

Touto sadou jsme se opravdu zabavili, byla jsem překvapená, že to kluky opravdu bavilo. Možná i proto, že věděli, že jako výsledek své práce budou mít novou hračku. Strávili jsme u toho čas spolu, děti se něco nového naučily.

Příjemným bonusem jsou kartičky s vyprávěním o lese, zajíci, lišce a medvědovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *