Testování a recenze

Testujeme EKO vlhčené ubrousky Aqua Wipes

Dostali jsme možnost vyzkoušet EKO vlhčené ubrousky Aqua Wipes. Přihlásila jsem se do testovací výzvy a byla jsem vybrána jako 1 z 10 testerek. Běžně se do takových testování nehlásím, ale tyhle ubrousky mě zaujaly. Mnoho jsem už o nich i slyšela, tak jsem si chtěla ověřit, zda opravdu stojí za to.

Tyto unikátní ekologické vlhčené ubrousky obsahují 99,6% vody a BIO Aloe Vera. Jsou bez zbytečné chemie, bez plastů a 100% biologicky rozložitelné. Tohle vše uvádějí prodejci v popisu výrobku. Podívala jsem se na to „z blízka“. Zhodnotila jsem chemické složení a také jsem vyzkoušela kolik vody se z ubrousků dá vymačkat. Pro porovnání jsem použila dvoje další vlhčené ubrousky, které jsme používali doposud.

Nejprve jsem porovnala chemické složení ubrousků – Aqua Wipes a dvou dalších značek, které jsme měli doma. Dalo to více práce, zjistit, jaká látka se skrývá za latinskými a chemickými názvy uvedených na obalech. Složení Aqua Wipes je opravdu bez zbytečné chemie, na rozdíl od dalších, mnou srovnávaných značek ubrousků. Jedny z nich obsahovaly dokonce látku PEG-40 hydrogenated castor oil (derivát hydrogenovaného ricinového oleje), která je uváděna jako škodlivá látka.

Co se týče obsahu vody, tak už na první dotek, jsou ubrousky hodně mokré. Ve složení je uvedeno 99,6% vody a i z jednoho ubrousku se dá vymačkat překvapivé množství vody. Je to znát i na váze celého balení – běžné balení obsahuje 64 kusů a váží 535 gramů! Tím, že jsou opravdu vlhké, tak většinou stačí použít jen jeden ubrousek.

Složení ubrousků Aqua Wipes: Voda 99,6%, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Myristamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Sodium Benzoate**, Kyselina citronová, Citronan Sodný (*BIO Aloe Vera, **Potravinářský konzervant).

Aqua Wipes můžete zakoupit na https://www.lepsislozeni.cz/detske-vlhcene-ubrousky/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *