Testování a recenze

Čistý vzduch s Tesla Smart Air Purifier Pro M

Čističku vzduchu si člověk spojuje spíše se zimním obdobím, kdy je často venku smog. Já jsem dostala možnost testovat (v rámci spolupráce) čističku Tesla Smart Air Purifier Pro M teď v létě. Myslíte, že má smysl čistit vzduch celoročně? Moje odpověď je ano, napíšu vám více. Čistička dokáže zachytit i hrubý prach, zvířecí srst, pyly, viry a další částice.

Nejprve něco málo k fungování a ovládání této čističky. Ovládání a uvedení do provozu je velmi jednoduché. Před prvním použitím je jen třeba odstranit obaly ze všech filtrů a zapojit do elektrické sítě. Čistička sama vyhodnotí stávající vzduch pomocí barvy na předním panelu. Ukazatel ovzduší má čtyři stupně: modrá (vynikající), zelená (dobrá), fialová (špatná) a červená (velmi špatná). Dále na displeji vidíte přesnou hodnotu PM částic, vlhkost a teplotu vzduchu. Nám ukazatel změřil „dobré ovzduší“.

Samotné čištění vzduchu probíhá pomocí čtyř filtrů. Prvním z nich je předfiltr, který zachycuje největší částice (srst domácích mazlíčků, hrubý prach a jiné). Druhým filtrem je HEPA filtr, který zachytává pyly, viry nebo viry. Dalším v pořadí je filtr s aktivním uhlím, který dokáže odstranit tabákový kouř nebo plynné znečisťující látky. Poslední součástí systému čištění je UV lampa, která ničí bakterie i viry. Filtry jsou lehce čistitelné či vyměnitelné.

Přístroj se právem jmenuje SMART, nejen díky ovládání přes mobilní aplikaci (samozřejmě v češtině). Chytrá funkce této čističky je například to, že snímá intenzitu světla – když je tma a čas spánku, tak automaticky přepne na tichý režim a ztlumí kontrolky.

Já teď v létě oceňuji, že má 3 rychlosti proudění vzduchu. V místnosti jde opravdu cítit, že vzduch koluje a není pak ani takové teplo.

Za mě mohu určitě Tesla Smart Air Purifier Pro M doporučit. Sice máme čističku v provozu „jen“ čtyři týdny, ale já rozdíl cítím. Teď uvazuji o koupi dalšího kusu do dětského pokoje.

Technické parametry:

  • Vzduchový výkon: 210 m3/h
  • Plocha užití: 15-25 m2
  • Hlučnost: 20-54 dB
  • Příkon: 20 W
  • Hmotnost: 5,2 kg
  • Rozměry: 347 × 175 × 535 mm
  • Senzor: Teploty, Vlhkosti, PM2.5 částic, okolního osvětlení
  • Druh filtru: Předfiltr, Uhlíkový filtr, Fotokatalytický TiO2 filtr, HEPA Filtr, ionizátor, UV Lampa (253,7nm)
  • Aplikace: Tesla Smart (Android, iOS)
  • Jazyk aplikace: EN, CZ, SK, PL, HU, SL, HR, DE

Zakoupíte například na https://www.viha.cz/tesla-smart-camera-360/ Další seznam prodejců najdete zde https://www.teslasmart.com/kde-koupit/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *