Náš domov

Náš LEGO koutek

LEGO patří do našeho každodenního života. Kluci si s ním hrají denně, občas s ním i spí. Jsem ráda, že je to baví. Určitě nemusím psát, že tato ikonická stavebnice podporuje představivost, kreativitu a třeba i jemnou motoriku dětí. V tomhle je Lego super, jediný problém, který u nás je, tak to je nějaká organizace dílků. Chtěla bych, aby se kluci o kostičky starali a měli to hezky uloženo.

Už delší dobu jsem plánovala vytvořit „LEGO koutek“ v našem hracím pokoji. Inspiraci jsem hledala samozřejmě na internetu. Moje představa byla, aby kluci měli dílky k tvoření dobře dostupné. Ale zároveň bych uvítala i nějaký systém třídění. Také jsem chtěla, aby bylo na první pohled jasné, že jde o část pokoje, která patří jen Legu.

Vyšlo to? Posuďte sami…

Základ koutku tvoří policový díl Kallax z Ikea. Doplnila jsem ho obyčejnými úložnými krabicemi a také originálními LEGO® boxy. Největší výběr jsem našla na Bonami https://www.bonami.cz/c/lego a díky spolupráci jsem tam dva boxy pořídila.

Aby bylo jasné, že je to Lego koutek, tak jsem ještě pořídila vícedílný obraz na zeď. Je z lehké dřevovláknité desky, k přilepení na stěnu postačila oboustranná lepící páska.

Dílky nemáme striktně rozděleny. Zvlášť máme panáčky, kola k vozidlům. Třídění podle barev nebylo pro kluky vhodné a také to bylo vždy do druhého dne pomícháno dohromady.

Když si hrají tak si sesypou, to co potřebují, na kobereček, který je na to určený. Snažím se je vést k tomu, aby Lego bylo opravdu buď v krabicích nebo na koberečku. Zatím to celkem funguje. Hotové výtvory mají místo na vrchní části Kallaxu.

A jak máte uloženo Lego vy? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *