Testování a recenze

Pohodlí pro nohy – testujeme barefoot obuv

Je to módní hit nebo je to opravdu zdravé? Nad tím přemýšlím už dlouho. Přečetla jsem si několik článků od odborníků i od odpůrců. Usoudila jsem, že nejlepší bude, když to sami na sobě vyzkoušíme.

Barefoot boty jsem chtěla koupit dětem už loni. Nebyla jsem si však jistá, jestli vyberu správně. Měření chodidla na šířku i délku je samozřejmost. Dále je třeba zhodnotit tvar, postavení prstů a palce, důležité je zda je vysoký nárt či nikoli. Kluci mají dominantní palec a úzkou patu. Díky cenným radám paní Lenky z LittleShoes jsem nakonec klukům vybrala troje boty z kategorie celoroční obuv. Moc děkuji za ten čas, který mi paní Lenka věnovala, díky tomu jsem vybrala správně.


Z počátku mě děsilo, že boty, které mi budou doporučené budou nějaké škaredé a široké “škrpály”. Opak je pravdou! Boty jsou krásné, laik by na první pohled ani nepoznal, že se jedná o barefoot obuv. Čím více jsem se o BF zajímala, tím mě to více pozitivně překvapovalo ve všech směrech.
Můj výběr padl vyšší kožené boty na zavazování od značky Froddo, ty mě opravdu zaujaly na první pohled. Na výběr měli dvě barvy, vybrala jsem je pro Tobíka a Jonáška. Nejstaršímu Kubovi jsem vybrala lehoučké boty Be Lenka Play, se zapínáním na suchý zip.


Zatím bylo celkem chladné počasí, tak boty častěji nosili Tobi a Jonáš, ti mají celoroční kotníčkové boty značky Froddo. Kuba nosil své boty @belenka_barefoot Play méně často, kvůli výše zmiňovanému chladnějšímu počasí.
Zatím mohu říct jen to, že jsme spokojení. Boty jsou kvalitní. Kluci nikdy neměli mokré nebo studené nohy. Předpokladem je ošetření obuvi impregnací.
Barefoot boty jsou širší než běžná obuv. Někdo by mohl říct, že to pro děti bude nezvyk, že budou chodit “jinak”. Nezaznamenala jsem žádné obtíže při chůzi, kluci chodí normálně, nikdo nezakopl. Ani běhání nebo prolézačky nejsou problém, kluci si zvykli hned. Netuší, že jsou boty v něčem speciální.
Jonášek, kdyby mohl, tak si boty vystaví v dětském pokoji. Moc si je oblíbil a až se divím, jak se o ně sám stará.
Věřím, že barefoot boty mají příznivý vliv na zdravá chodidla. A zdravou nohou vše začíná – správné držení těla je základ. Proto už se poohlížím, jaký model letních barefootů klukům pořídím. Favoritů mám několik! Největší výběr najdete u LittleShoes  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *