Recepty

Když máme oslavu…

První z letních oslav je za námi a já jsem vám slíbila ukázku ověřených jídel, které mají u nás úspěch.


Na oslavě narozenin nesmí chybět dort. Já jsem tentokrát zvolila cheesecake (podle svého receptu) jen jsem ho slavnostněji ozdobila. Upekla jsem si malé sněhové pusinky, přidala ovoce. Jako krém jsem použila šlehačku s tvarohem. Bílkové pěny na pusinky jsem měla více, tak jsem při jednom upekla mini Pavlovy. Opět jsem zdobila šlehačkou s tvarohem a ovocem.


Máme štěstí, že většinu narozenin máme v létě – já i všechny děti slavíme od června do srpna. Takže nějaký ten hlavní chod většinou grilujeme. Úspěch měla vepřová panenka plněna nivou a obalená ve schwarzwaldské šunce. Další maso na gril byl takový pokus – naložené krutí kousky s ananasem na špízu. Určitě si takový “exotický špíz” budeme od teď připravovat častěji. Chutnalo dětem i dospělým. Jako příloha byla grilovaná zelenina.
Léto je sezónou melounů. Já mám ráda i variace melounu a uzeniny nebo sýru. Miska z melounu Cantaloupe (vydlabaný meloun, sušená šunka, mozzarella, bazalka) zmizela během chvilky. Minišpízy z malých rajčátek a mozzarelly jsou už u nás klasikou, ty připravuji na každou oslavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *