Testování a recenze

MemoLingo – učíme se anglicky

Učení hrou funguje, to věděl už i Komenský. Ráda bych vám představila hry a kartičky MemoLingo k výuce angličtiny, které jsem dostala, abych vám mohla napsat tuto recenzi. Spolupráce teď spíše odmítám, ale když našemu Kubovi zmizela z rozvrhu angličtina, tak jsem se rozhodla učit se s ním doma. Každá snaha se počítá a MemoLingo mi zrovna přišlo “do rány”.

Interaktivní obrázkový slovník MemoLingo je snadný a zábavný způsob, jakým si děti (i rodiče) mohou bohatou anglickou slovní zásobu nejen vybudovat, ale také trvale udržet. Základem slovníku jsou veselé obrázky na kartičkách. Vizuální systém učení jazyka je efektivní. Vytváří se tak přirozené asociace vedoucí k trvalému ukotvení slov v paměti. Já jsem si vybrala Herní soupravu a tři sady kartiček – Příroda, Jídlo a Slovesa 1. Díky Herní soupravě to není jen obyčejné učení se slovíček! Samozřejmě pokud chcete, tak si kartičky můžete jen tak prohlížet a říkat u toho slovíčka, ale děti si vše lépe zapamatují v rámci her. A hlavně hry je budou bavit!

Hru si můžete vybrat podle obtížnosti, my prozatím zkoušíme základní úroveň. Každá obtížnost má na výběr několik variant her, celkem je v soupravě popsáno 25 her. Funguje to, náš Kuba už pár nových slovíček díky občasnému společnému hraní umí. Trávíme spolu čas a on se při tom nenásilně učí.

Pokud si jako rodič nejste jistí anglickou výslovností, tak zakoupením kartiček (kód je na obalu krabičky) dostáváte přístup do zákaznické sekce. Tady najdete výslovnost všech slovíček, vše je namluveno britským chlapcem.

Pokud vás interaktivní slovník MemoLingo také zaujal, tak navštivte přímo jejich web https://www.memolingo.cz/

Recenze vznikla v rámci barterové spolupráce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *