Cestujeme

Mallorca s dětmi

Naše první letecká dovolená se čtyřmi dětmi proběhla na jedničku, i když to pro nás rodiče nebyla dovolená ve smyslu odpočinku. Také to byla naše první letecká dovolená bez cestovní kanceláře, vše jsme si zařizovali sami. Tuto destinaci jsme si vybrali kvůli přijatelné době letu, z Vídně trval let jen 2 hodiny! Důležité pro nás bylo letět v nějakou rozumnou denní dobu, aby to pro nás i pro děti, co nejpohodlnější. A jak zabavit děti v letadle? Nejmladší Eliášek hodinu spal, usnul chvíli po vzletu. Starší kluci se zabavili jídlem, časopisem nebo samolepkovými sešity. Samozřejmě je bavilo koukat z okýnka, když byla možnost vidět něco zajímavého. Bála jsem se toho, ale zbytečně, vše proběhlo opravdu v klidu.

Zvolili jsme si Mallorcu a úmyslně jsme letěli mimo sezónu – na přelomu března a dubna. Počasí nám většinou přálo a tak se někteří z nás odvážili a vyzkoušeli moře s teplotou cca 18-19 stupňů. Mohu říct, že nás Mallorca nadchla a rozhodně se sem chci někdy vrátit. Je tam toho tolik k vidění a vše je dostupné do hodiny autem, ale také místními autobusy.

Mallorca je zelený ostrov, na každém kroku jsou palmy nebo obrovské opuncie. Keře i stromy byly zelené už v březnu, vše kolem kvetlo! K Mallorce patří i větrné mlýny, najdete jich tady přes 700.

Po přistání v Palmě jsme si vyzvedli rezervované auto a vydali jsme se na sever ostrova do města Alcúdia, kde jsme měli zajištěno ubytování na tři noci. Hotel jsme měli přímo na krásné pláži, která je rozhodně vhodná pro děti. Pláž v Alcúdií je písečná široká a dlouhá čtyři kilometry, s pozvlolným vstupem do vody. Najdete tady typickou plážovou promenádu se vším, co k tomu patří. Alcúdia není ale jen pláž, doporučuji navštívit „staré město“. V centru města najdete krásná zákoutí, úzké uličky, mnoho restaurací. Vše má krásnou středomořskou atmosféru, tedy alespoň v březnu to bylo krásné. V hlavní sezóně bych se možná bála davů turistů ze všech koutů světa.

Nesmím zapomenout na to, že na Mallorce jsou dětská hřiště na každém rohu. To mě moc mile potěšilo. Doma hřiště nijak nevyhledáváme, ale na dovolené to bylo fajn a děti se při procházkách zabavily. Nejrůznějších atrakcí (nejen) pro děti je tady také dost, vybere si každý. My jsme navštívili známý Marineland v Palmě, Dinosaurland a akvárium v San Jordi, o tom všem vám napíšu v dalším článku.

Z Alcúdie jsme si udělali výlet do Cala Rajada a na maják Far de Capdepera. Maják není přístupný veřejnosti, ale i tak se nám líbilo vidět maják zblízka. Okolo majáku jsou různé cestičky a vyhlídky, to se nám však zdálo s malými dětmi nebezpečné. Z majáku jsme sjeli dolů do Cala Rajada, prošli jsme se po promenádě, obdivovali jsme barvu moře a zmrzlina nesměla chybět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *