Cestujeme

Mallorca – atrakce (nejen) pro děti

Jak už jsem psala v prvním příspěvku o Mallorce, tak na tomto ostrově najdete skoro vše. Nechybí tedy ani nejrůznější zábavní parky, zoo, dinopark, pštrosí farma, akvária a mnoho dalšího. Cestujeme s dětmi, tak tomu přizpůsobujeme program. Shrnu vám krátce to, co jsme navštívili my a co se nám líbilo.

MARINELAND (Palma de Mallorca)

Marineland na Mallorce je známý, stojí ale za to, když není nejlevnější?
Za mě ano, ten zážitek vidět delfíny na dosah ruky za to stál. Možná se mi to osobně líbilo více než dětem.
Uvidíte tady tučňáky, lachtany, tuleně, papoušky, akvária s rybami i želvou a další. V průběhu dne probíhá krmení zvířat, podle plánu, tak si můžete počkat na to, co vás zajímá. Také show s lachtany, papoušky a delfíny jde podle časového rozvrhu.
V areálu je možnost občerstvení, parkování je zdarma.
On-line koupíte vstupenky o fous levněji než na místě. Rodinné vstupné 2+2 stojí 86€, děti do 2,99 let mají vstup zdarma.

DINOSAURLAND (kousek od Porto Cristo)

Park je na celkem malé ploše, ale dinosaurů je tam více, než v kterémkoli námi navštíveném dinoparku. Na úvod se můžete podívat na dinosauří show (anglicky a španělsky), kde lidé v kostýmech sehrají příběh. Toto ale u nás nemělo úspěch, kluci se báli, tak jsme šli rovnou na prohlídku dinosaurů. Uvidíte tady až 40 druhů pravěkých potvor, některé vydávají zvuky a hýbou se, nechybí cedule s popisky. Po cestě se můžete stát archeologem a vykopat z písku pozůstatky dinosauřích kostí. Můžete navštívit archeologický stan nebo si postavit velké dinosauří puzzle. V areálu je možnost občerstvení a suvenýry také nechybí.

Parkování je zdarma. Vstupné můžete zakoupit on-line i na místě. Také si můžete vybrat zvýhodněný vstup do jeskyně, které jsou součástí areálu. My jsme je tentokrát vynechali, protože prohlídka jeskyní je na daný čas a trvá hodinu. Vstupenka pro děti stojí 10€ (do 3 let je zdarma), dospělí platí 16€.

Mořská akvária Cabrera (Colònia San Jordi)

Každý zná akvárium v Palmě, ale my jsme zvolili toto menší v San Jordi a dětem to stačilo, už i tak měly každý den hodně zážitků. Krásně udělaná expozice vás přesvědčí, že jste se ocitli na mořském dně a máte možnost poznat svět pod hladinou. Nenajde tady extra druhy živočichů ze všech koutů světa, ale najdete tady ryby a další tvory, kteří opravdu žijí na pobřeží Mallorcy. Vstupné bylo v příjemné výši 4€ pro dítě starší tří let, dospělí platí 8€. Parkovaní je možné na placeném parkovišti (parkovací automat) přímo před akváriem nebo v přilehlých ulicích. Oceňuji i lokalitu, že se rovnou můžete projít po promenádě v San Jordi nebo si odpočinout na pláži.

Více fotek nebo videa najdete i u mě na Instagramu @mama.ctyr.loupezniku

A „seriál“ o Mallorce nekončí, ještě bude pokračování…

5 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *