Cestujeme

Tři dny v Dubrovníku (bez dětí)

Rychlý nápad, levné letenky a nejlepší babička nám umožnili trochu poznat chorvatský Dubrovník. Letěli jsme z Vídně, odjinud to z “našeho okolí” do Dubrovníku nelétá. Zpáteční letenky pro dva vyšly na 3500,- Kč. Letenky hledáme i kupujeme přímo v aplikaci Ryanair. Počasí nebylo na začátku května úplně ideální, ale i tak jsme toho stihli vidět hodně.

Dubrovník není velké město, v pohodě ho stihnete poznat za tři dny. Auto není třeba půjčovat, autobusem se dostanete všude. Jízdenka na 24 hodin stojí 5,31 euro a můžete jezdit neomezeně.

Možností bydlení najdete na bookingu opravdu hodně – od drahých luxusních hotelů po ubytování v malých soukromých apartmánech. My jsme zvolili obyčejný hotel (3* hotel Vis) se snídaní v městské části Lapad. Do starého města jsme to měli autobusem 10 minut.

Hlavním lákadlem Dubrovníku je bez pochyby Staré město a jeho hradby. Na hradby se dostanete po zaplacení vstupného – 35 euro za dospělou osobu. Může se to zdát hodně, ale ty výhledy stojí za to. Trasa po hradbách má cca 2 kilometry, po cestě se můžete občerstvit v jedné ze tří kaváren a nechybí ani toalety. Vstupenka vás pak ještě dostane na vedlejší pevnost Lovrjenac a do některých muzeí ve starém městě.

Když už vás historie starého města přestane bavit, vydejte se třeba na procházku do části Lapad – kolem pobřeží až do přístavu, kde parkují obrovské výletní lodě. Cestou se zastavte třeba na krásné pláži Copacabana.

Jako všude v Chorvatsku jsou tady možnosti organizovaných výletů – okružní jízdy lodí, fishpikniky nebo autobusem třeba do známého Mostaru. My jsme využili nabídku výletu za 15 € / osoba a koukli jsme na historické hradby i z moře. Často kupovaný výlet je také na ostrov Lokrum, na tom jste za 15 minut z přístavu u hradeb. Na malém ostrově Lokrum (rozloha 0,8 km2) najdete pevnost, botanickou zahradu s borovicemi i eukalypty, kostel  a klášter z 11. století. 

Jídlo bylo všude skvělé, ovšem ceny byly vysoké. Dubrovník je holt dražší destinace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *