Cestujeme

ZOO Vídeň

Psali jste si o krátký report z našeho výletu do Zoo Vídeň. Stojí určitě za návštěvu. My zde jedeme vždy, když to máme po cestě – tentokrát po cestě z Chorvatska.

Zoo je v hlavní sezóně otevřena od 9 hodin do 18:30. Pokud přijedete autem, tak máte na výběr ze dvou parkovišť, označila jsem vám je na přiložené mapce. Parkoviště číslo jedna je blíže, ale není vhodná pro invalidní vozíky (zmiňují to i na svém webu), předloni bylo toto parkoviště bez poplatku, ale za to plné! My máme raději parkoviště na druhé straně (označeno jako číslo 2) přímo před Schönbrunnem. Je placené (automat), ale je tam větší jistota místa. Pak jen přejdete cestu a prostranství zámku a jste v zoo.

Vstupné do samotné zoo je dražší v porovnání s českými zahradami, ale alespoň děti do 6 let neplatí! Za dospělou osobu zaplatíte 26€, děti a mládež to mají za 15€ (také invalidé za stejnou cenu. Mají i rodinné vstupné, ale to nebylo pro naší skupinu výhodné. Vstupenky jde koupit i on-line.

Zoo je přizpůsobená kočárkům i invalidním vozíkům. Je tady mnoho možností na občerstvení, několik stánků se suvenýry. My jsme se najedli v restauraci u orangutanů – přímo u restaurace je i dětské hřiště.

Samotná zoo není na procházku náročná, nejsou tady žádné náročné úseky nebo velké kopce. Zahrada není ani nijak rozlehlá, vše je blízko a hlavní prohlídková trasa je značená. U vstupu si můžete vzít papírovou mapku, která je zdarma.

Hlavním lákadlem zoo je určitě panda velká. Měli jsme štěstí a viděli jsme pandy, když byly vzhůru a také byly blízko nás. Mají venkovní výběh s nízkým sklem a také vnitřní expozici.

Co dalšího se nám tady líbilo? Určitě nevynechejte koaly, tučňáky, slony, expozici hmyzu a další…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *