Cestujeme

Dům Jonáš a Jizerské hory

Za sedmero horami a téměř čtyřmi sty kilometry (od Karviné) se nachází obec Janov nad Nisou, a v ní stojí krásný a originální apartmánový Dům Jonáš. Moc děkujeme za pozvání a ráda doporučím toto ubytování dál! Napište si o volné termíny přímo milé paní majitelce Pavle (info@dumjonas.cz).

Ubytovat se s více dětmi je občas problém. Toto tady neplatí. Dům Jonáš má k dispozici dva apartmány. My jsme si vybrali dolní apartmán, hlavně tedy kvůli tomu, že je v přízemí (nemusela jsem mít obavy, že mi nejmladší bude běhat po schodech). Apartmán má jednu samostatnou ložnici, obývací pokoj s rozkládací pohovkou, kuchyňský kout s jídelnou a samozřejmě nechybí moderní koupelna. V popisu je uvedeno, že je apartmán pro 4 osoby, ale my jsme se zde v pohodě ubytovali s našimi čtyřmi dětmi. V ložnici je manželská postel a dvě jednotlivé postele, k dispozici je dětská postýlka a v obývacím pokoji je již zmiňovaná rozkládací pohovka. Apartmán je vybaven vším, co potřebujete. V kuchyni nechybí indukční plotýnky, lednice, kávovar na kapsle, rychlovarná konvice a najdete tady i toustovač a sendvičovač. Nádobí, hrnce a kuchyňské potřeby jsou tady také všechny, které se vám na dovolené mohou hodit.

Ubytování je rozhodně „baby friendly“ – postýlka, jídelní židlička, stupátko k umyvadlu, nočník – vše tady mají! Za dveřmi dolního apartmánu je příjemný dětský koutek s kuchyňkou, hračkami i knihami. No a zahrada? To je na zvláštní odstavec…

Jonášova zahrada je obrovská a děti si ji užijí v každém ročním období. Našim starším klukům se líbil strom se žebříkem a lavičkou nahoře. Mladší se zabavili s hromadou venkovních hraček, zejména s auty. Nechybí pískoviště, branky na fotbal a další atrakce. Na zahradě je také ohniště, to jsme tentokrát nevyužili kvůli počasí. Pokud je vám zahrada málo, tak naproti Domu Jonáš najdete lanové centrum (pro starší děti).

A co vidět v okolí? My jsme byli v Jizerských horách (a v okolí Liberce) poprvé, takže naše tři dny tady byly příliš krátké na to, aby jsme stihli alespoň část toho, co jsme chtěli vidět. Rádi navštěvujeme ZOO, tak jedno dopoledne patřilo liberecké zoo. Je to sice starší zoologická zahrada, ale měli jsme štěstí a viděli jsme všechna zvířata. Všichni jsme se těšili, že uvidíme bílého tygra a ten se nám ukázal krásně zblízka.

Nejsme moc horští turisté, ale i tak jsme se vydali na dvě procházky do kopců. Výběr tras jsme se snažili uzpůsobit dětem, ale je tady mnoho možností i pro zdatné horaly. Pro nejmenší turisty mohu doporučit stezku na rozhlednu Královka (po žluté z centrálního parkoviště v Bedřichově), je nenáročná a děti mohou cestou plnit úkoly podle mapy z infocentra. U rozhledny je hotel s restaurací a krásné dětské hřiště. Druhá naše procházka byla k vodopádům Jedlové, tady byla cesta náročnější (stoupání a cesta s kameny a kořeny), ne všichni z nás došli až do cíle.

Záleží jen na vás, jak si svůj pobyt v Jizerských horách naplánujete, je tady opravdu mnoho možností. Ať už v Liberci (aquapark, IQ park) nebo v horách, každý si najde to své!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *